CHARAKTERYSTYKA  IMPREGNATÓW  DO  PODŁOŻY  MINERALNYCH

tabela1

 


 

atomikA – impregnat hydrofobowy, powierzchniowy i wgłębny. Nie zmienia barwy kamienia. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

A zabezpiecza powierzchniowo i wgłębnie przed wilgocią i brudem, blokuje rozwój wykwitów. Impregnat nie wymaga specjalnej pogody do aplikacji, nawet w dużej wilgotności jak jesień czy wczesna zima jest porą odpowiednią dla zaimpregnowania podłoży na zewnątrz.

Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEwszelkie duże budowle, elewacje, cegła, klinkier, piaskowiec, wapień, inny kamień naturalny, ściany, mury, ogrodzenia, tarasy.

 


 

atomikAG2 – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, ANTYGRAFFITI, działający w głąb i na powierzchni struktury mineralnej. Nie zmienia barwy kamienia. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość warstwy wgłębnej – bezterminowa !

To nanoimpregnat wodny, silnie skoncentrowany nanocząsteczkami. Działa bardzo poprawnie n zabezpieczone ściany i mury przed napisami i malowidłami tzw graffiti. Powstałe malowidła z farb, lakierów czy sprayu da się zdecydowanie łatwiej usuwać niż bez tej ochrony. Dodatkowo bardzo dobrze chroni budowle przed wilgocią, olejami i brudem. Zawiera sporą ilość cząstek tytanu co sprawia, że jest odporny na ścieranie. Po użyciu preparatu zmywającego graffiti np. NS400 GEL należy użyć AG2 ale już tylko powierzchniowo.

Produkt należy do grupy produktów przeznaczonych dla odbiorców bardziej wymagających !

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEnaturalny kamień (chłonny nie polerowany), beton, elewacje betonowe, kruszywo betonowe, klinkier, kostka brukowa, ogrodzenia betonowe, płyty chodnikowe, kominy, cegła, kominki, blaty, dachówki, parapety, itp.

 


 

atomikB2 – impregnat hydrofobowy działający TYLKO w głąb struktury mineralnej. Lekko przyciemniający. Chroni przed wilgocią, solami i chlorkami. Można na niego stosować kolejne warstwy farb, lakierów i klejów. Idealny na wylewki cementowe.

B2 to plastyczny wodny preparat, silnie skoncentrowany produkt stworzony na bazie specjalnie dobranych związków sieciujących. Stosowany głównie jest w budownictwie, przeznaczony jest do wgłębnej hydrofobowej impregnacji powierzchni mineralnych znajdujących się na zewnątrz i wewnątrz obiektu.

Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEbetonowe wylewki, elewacje betonowe, elementy budowlane betonowe, kruszywo betonowe, klinkier, kostka brukowa, ogrodzenia betonowe, płyty chodnikowe, cegła, osuszanie murów i ścian budynków.

 


 

atomikB2 PLUS – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, działający w głąb i na powierzchni struktury mineralnej. Nie zmienia barwy kamienia. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

To nanoimpregnat plastyczny, wodny, silnie skoncentrowany płynny produkt stworzony na bazie specjalnie dobranych związków sieciujących. Chroni przed wilgocią, olejami i brudem. Zawiera spora ilość cząstek tytanu co sprawia, że jest często używany na powierzchnie poziome tzw. chodzone. Stosowany głównie jest w budownictwie, przeznaczony jest do wgłębnej i powierzchniowej hydrofobowej i oleofobowej impregnacji powierzchni mineralnych znajdujących się na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Nie stosuje się jako podkład lecz jako wierzchni już ostateczny impregnat.

Produkt należy do grupy produktów przeznaczonych dla odbiorców bardziej wymagających !

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEnaturalny kamień (chłonny nie polerowany), beton, elewacje betonowe, kruszywo betonowe, klinkier, kostka brukowa, ogrodzenia betonowe, płyty chodnikowe, kominy, cegła, kominki, blaty, dachówki, parapety, itp.

 


 

atomikB3 – impregnat hydrofobowy, działający na powierzchni mineralnej chłonnej, nadając efekt MOKREGO KAMIENIA (przyciemnia i powoduje silne perlenie na powierzchni). Chroni powierzchnię przed plamieniem i wilgocią. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni mineralnej. Dodatkowo przez dodany odpowiedni składnik katalityczny tworzy ciekawą alternatywę dla chcących przyciemnić powierzchnię. Może być stosowany na szereg powierzchni mineralnych, bardziej jak i mniej chłonnych. Idealnie nadaje się samodzielnie jako zabezpieczenie podłoży pionowych a ze względu na brak cząstek tytanu sugerujemy na podłoża poziome (chodzone) użyć na wierzch inny preparat np C2 lub B2 PLUS.

Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEelewacje, ściany, mury, ogrodzenia jak i schody i posadzki kamienne, tarasy.

 


 

atomikC2 – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, powierzchniowy i wgłębny, stosowany głównie na powierzchnie mineralne pionowe i poziome. Chroni powierzchnie przed gromadzeniem się brudu. Bardzo zbliżony właściwościami do B2 PLUS. Nie zmienia barwy kamienia. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

 

C2 to hydrofobowy i oleofobowy preparat powierzchniowy i działający w głąb podłoża, zalecany do każdej powierzchni mineralnej, służy do łatwej w czyszczeniu impregnacji chłonnych materiałów mineralnych. Pokryte impregnatem powierzchnie są dłużej czyste, nie wykazują nieestetycznych, ciemnych zacieków po opadach deszczu i są bardziej odporne na porost mikroorganizmów. Jakiekolwiek zabrudzenia dają się łatwo usunąć wodą.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEwszystkie mineralne (pionowe i poziome), elewacje, ściany, schody, mury, ogrodzenia, fugi, chłonna glazura, obudowa kominków, chodniki, kostka brukowa, itp.

 


 

atomikGD – specjalistyczny impregnat hydrofobowy i oleofobowy przeznaczony do ochrony dachówek ceramicznych przed gromadzeniem się brudu w tym zielenieniem. Daje się dzięki temu bardzo łatwo utrzymać dachówki w czystości na wiele lat. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni ceramicznej, chroni przed brudem naturalnym wynikającym z warunków atmosferycznych. Powstała membrana chroni dachówki przez wiele lat. Jest odporny na ścieranie (grad, wiatr, zmienność pogodowa).

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEdachówki ceramiczne.

 


 

atomikGD2 – specjalistyczny impregnat hydrofobowy przeznaczony do ochrony dachówek cementowych chłonnych przed gromadzeniem się brudu w tym zielenieniem. Daje się dzięki temu bardzo łatwo utrzymać dachówki w czystości na wiele lat. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład preparatu gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni dachówek, penetrują również w głąb struktury dachówki. Chroni przed brudem naturalnym wynikającym z warunków atmosferycznych. Powstała membrana chroni dachówki przez wiele lat. Jest odporny na ścieranie (grad, wiatr, zmienność pogodowa).

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEdachówki chłonne, cementowe.

 


 

atomikGlassXL – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, działający na powierzchni mineralnej polerowanej gdzie podłoże narażone jest na zaplamienia i tarcie mechaniczne. Chroni powierzchnie przed wilgocią oraz przed gromadzeniem się brudu. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni polerowanej, chroni przed plamami cieczy i olejów. Dodatkowo przez dodany tytan tworzy membranę odporną na tarcie dlatego idealnie nadaje się jako zabezpieczenie podłoży tzw chodzonych (posadzki, schody). Chroni również kamień tzw płomieniowany. Może być stosowany samodzielnie.

Dla obniżenia kosztów często używany jako wierzchnia powłoka GlassXL2.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEschody i posadzki kamienne, płyty nagrobkowe, figury wykonane z polerowanego kamienia, blaty kuchenne, parapety.

 


 

atomikGlassXL2 – impregnat hydrofobowy, działający na powierzchni mineralnej polerowanej gdzie podłoże narażone jest na zaplamienia. Chroni powierzchnie przed gromadzeniem się brudu. Często używany jako podkład powłoki GlassXL.  Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą penetrację środka w głąb podłoża oraz trwałe zabezpieczenie kamienia przed brudem. Polerowany kamień jak marmur, granit czy gres to najczęstsze podłoża do ochrony. Może być stosowany samodzielnie. Chroni również kamień tzw płomieniowany.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEschody i posadzki kamienne, płyty nagrobkowe, figury wykonane z polerowanego kamienia, blaty kuchenne, parapety.

 


 

atomikOil – jest mieszaniną kilku środków hydrofobowych powiązanych dodatkowo z innymi związkami grupy nano i makrocząsteczkowymi. Dodane oleje fluorowe i silanoksilanowe oraz cząstki tytanu powodują warstwę niezniszczalną. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Środek zabezpiecza materiał nie tylko powierzchniowo ale dzięki specjalnym dodatkom penetruje również dobrze w głąb, zabezpieczając przy tym materiał przed wilgocią, solami, olejami czy chlorkami. Powłoka staje się na tyle trwała, że wykorzystując ją na powierzchniach tzw. chodzonych jak chodniki, alejki ogrodowe, posadzki, schody, można być pewnym, że powłoka się nie zetrze. Używać ją można w halach magazynowych czy sklepowych jako ochrona wylewki betonowej przed brudzeniem się od wózków widłowych, na parkingach jako ochrona kostki brukowej przed plamieniem od oleju silnikowego, inne powierzchnie poziome w gospodarstwach domowych jako zabezpieczenie przed innymi zagrożeniami plamiącymi, przed złymi warunkami atmosferycznymi. Najważniejszą zaletą jest jej trwałość przy zachowaniu właściwości gazo i paroprzepuszczalnych. Przez dodaną cząstkę akrylu – można stworzyć delikatnie błyszczącą wiecznie czystą podłogę. Wtedy aplikuje się dwukrotnie w odstępie 40-50 minut.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEwszystkie posadzki kamienne i betonowe, wylewki cementowe, podłogi z kamienia i cegły, kostka brukowa, chodniki, ogrodzenia, itp

 


 

atomikP1 – specjalistyczny impregnat hydrofobowy i oleofobowy przeznaczony do ochrony piaskowca. Jest praktycznie bezinwazyjny (nie zmienia barwy kamienia i nie nabłyszcza), dwukrotna aplikacja chroni piaskowiec trwale nawet przed plamami z olejów. Sprawdza się przy ochronie piaskowca, wapienia i tynków mineralnych bardzo chłonnych. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Tworzy niewidoczną membranę nano wewnątrz jak i na powierzchni kamienia. Dodany tytan (TiO2) chroni przed tarciem więc nadaje się na podłoża tzw chodzone narażone na ścieranie mechaniczne. Jednak na duże powierzchnie pionowe jak elewacje czy mury z piaskowca sugerujemy użycie tańszych rozwiązań jak połączenie SH2 + C2 lub B3 + C2.

Produkt należy do grupy produktów przeznaczonych dla odbiorców bardziej wymagających !

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEschody, chodniki, posadzki, podłogi, tarasy, dolna część elewacji.

 


 

atomikSH2 – drugiej generacji preparat wiążący (konsolidacyjny) stare uszkodzone i nowe pylące powierzchnie mineralne. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Rewelacyjne rozwiązanie na impregnację cegły, klinkieru, piaskowca, itp – konsoliduje, chroni przed wilgocią, zmniejsza koszty impregnacji impregnatem powierzchniowym !

SH2 jest czystym, prehydrolizowanym krzemianem etylu. Jest to spoiwo stabilne w czasie składowania, charakteryzujące się niską lepkością i wysoką zawartością SiO2. Wydziela się poprzez całkowitą hydrolizę ponad 40% kwasu krzemowego (SiO2). Utwardzony SiO2 może wiązać substancje nieorganiczne i pigmenty. Odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do wielu substratów nieorganicznych jak beton czy kamienie naturalne. Służy do wzmocnienia i ochrony przed rozpadem (pyleniem), utrwalenia i związania materiałów budowlanych.

W procesie produkcyjnym produktu wstrzymana została hydroliza przede wszystkim dlatego, ponieważ w końcowym procesie hydrolizy struktura produktu zmienia się w żel a ten proces powinien nastąpić wewnątrz powierzchni, którą chce się ochronić. Końcowy proces hydrolizy następuje pod wpływem wilgoci (wody) i zamienia estry kwasu krzemowego w wodorotlenki, łączą się one wtedy ze sobą, tworząc żel. Cały ten proces w tej wersji produktu skrócony został do 24 godzin i odbywa się wewnątrz np. uszkodzonej cegły – wiąże jej strukturę.  Jest to druga generacja produktu ze zwiększoną ilością kwasu krzemowego.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEsprawdza się przy renowacji i odnowy zabytków, wydłużenia „życia” budowli mineralnych jak ogrodzenia, ściany, schody czy elewacje wykonane z piaskowca, wapienia czy cegły.

 


 

atomikUWS-2 – płynny środek hydrofobowy działający w całej masie. Dodawany w proporcji 1-2 % w stosunku do wagi cementu. Powstały produkt w całości (na zawsze) jest zabezpieczony przed wilgocią, solami i chlorkami.

Służy do hydrofobowej impregnacji chłonnych materiałów mineralnych takich oraz do zabezpieczenia stali przy betonie zbrojonym. Dodawany jest do świeżego cementu i taka metoda stosowania redukuje liczbę nanoszonych warstw i rozwiązuje problem niedostatecznego wchłaniania produktu. Ma ona jeszcze jedną zaletę, otóż nie jest się uzależnionym od warunków pogodowych. Reaguje z powierzchniami sąsiadującymi z porami i włóknami ciągłymi podłoży mineralnych oraz tworzy niewidoczne połączenia hydrofobowe między sąsiadującymi powierzchniami. Hydrofobowość jest zawiązana na stale, na niekończący się czas istnienia powierzchni betonowej. Wykorzystanie UWS-2 jest metodą najbardziej ekonomiczną w zabezpieczeniu produktów na bazie cementu.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEbeton natryskowy i zaprawa renowacyjna oraz wylewki, ściany, mury, fundamenty, mosty, bloki betonowe drogowe, ogrodzenia betonowe, płyty chodnikowe, kostki brukowe lub jej wierzchnie warstwy itp.

 


 

atomikW2 (W2-c) – preparat hydrofobowy powierzchniowy i wgłębny z bardzo aktywną funkcją wiążąca podłoża narażone na rozpad i kruszenie. Nie zmienia barwy kamienia (W2-c wyostrza tę naturalną barwę). Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Zabezpiecza strukturę przed rozpadaniem się (wiąże ją), dodatkowo hydrofobizuje wgłębnie i powierzchniowo chroniąc przed wilgocią i brudem, likwiduje rozwój wykwitów. Największą popularność zdobył przy renowacji zabytków jak i przy zabezpieczaniu elewacji mineralnych. Stanowi bardzo dobre rozwiązanie przy zachowaniu starszych materiałów budowlanych.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEwszelkie budowle betonowe, cegła, klinkier, wapień, inny kamień naturalny, ściany, mury, ogrodzenia, chodniki ogrodowe, tarasy.


 

atomikXL3 - impregnat z dodatkiem olejków silikonowych; hydrofobowy. To najnowszej generacji kombinacja silanowa wytworzona przy udziale ciekłego azotu. Bez zmiany barwy, może lekko nabłyszczać zwłaszcza podłoża matowe np. kokpit samochodowy. 

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEposadzki z kamienia polerowanego i gresu, blaty kuchenne, aluminiowe części w pojazdach jak alufelgi, kabiny prysznicowe z poliwęglanu, ochrona lakieru samochodowego, ochrona kadłuba jachtów i żaglówek, kokpit w samochodzie, elementy drewniane wcześniej olejowane lub lakierowane, itp